Нова українська школа - це не лише парти та мультимедійні дошки. Важливою її частиною є інклюзивне навчання – коли діти з особливими освітніми потребами навчаються в звичайних класах, що передбачає соціалізацію дітей і введення їх у звичайне життя. Це перший крок до того, щоб дитина з особливими потребами могла стати частиною соціуму, а батьки мали бажання привести її до школи.
Згідно Закону України «Про освіту», відпер жодна школа не може відмовити дітям з особливими освітніми потребами через брак фінансування чи непристосованість простору до їхніх потреб. Кількість інклюзивних класів та груп на території селищної ради в порівнянні з минулим роком збільшилася на 45 % і становить 9 закладів. Функціонує 7 класів та 4 групи, в яких навчається та виховується 13 діток з особливими потребами.
З метою підтримки дітей з ООП відділом освіти, молоді та спорту Любарської селищної ради закуплено корекційні засоби ігрової та навчальної діяльності для осіб з особливими освітніми потребами різного віку та різними порушеннями психофізичного розвитку згідно Типового переліку засобів корекції психофізичного розвитку осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах ( групах) закладів освіти. Начальник відділу Остропольська Н.А., спеціалісти відділу Данилко О.М. та Біленька О.М. відвідали заклади освіти, в яких організоване інклюзивне навчання. Це Привітівська ЗОШ І-ІІІ ст., Коростківський НВК, Гринівецький НВК, Любарський ОЗЗСО І-ІІІ ст.№2, Мотовилівський ОЗЗСО І-ІІІ ст.ім.І.М.Мороза та Гізівщинська ЗОШ І-ІІ ст. Радісно і водночас щемко на душі бачити щасливі та усміхнені обличчя дітей. Їх бажанням немає меж (отримати ноутбук, стати спортсменом, знайти вірного друга). Та переважна більшість хотіли б, щоб дітки з особливими потребами були щасливими.
Ми переконані, що інклюзія – це процес адаптації шкільного простору, програм, педагогічних технологій, а не підлаштування дитини під готові незмінні умови. Найголовніше в інклюзії – це розуміння того, що цінність людини не залежить від її здібностей та досягнень, а інклюзивне навчання та виховання дозволить змінити ставлення суспільства до дітей з особливостями, що в свою чергу дозволить їм стати його повноправними членами.
Comments