Роль педагога полягає в тому, щоб відкривати двері,
а не в тому, щоб проштовхувати в них учня.
Артур Шнабель (австрійський педагог, піаніст і композитор)
Інформатизація суспільства вимагає підвищення рівня інформаційної компетентності учнів. Мабуть, саме тому однією з десяти ключових компетентностей, формування яких вимагає реалізація концепції Нової української школи, є інформаційно-цифрова компетентність. Як її сформувати на уроках інформатики? Відповідь на це запитання намагалися знайти вчителі інформатики під час проведення семінару-практикуму, який відбувся 19 листопада 2019 року на базі Любарської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.
Семінар відкрила методист ІМЦ закладів загальної середньої освіти Любарської селищної ради Осіпова О.В., яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Вона окреслила шляхи формування інформаційно-цифрової компетентності учнів на уроках інформатики.
Під час практичної частини досвідом роботи з проблеми «Формування інформаційно-цифрової компетентності учнів на уроках інформатики» поділилася педагог Любарської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Шкурлатовська С.Д.. Вчитель інформатики Березівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кальчук Олександр Миколайович ознайомив присутніх з системою роботи на уроках інформатики «Навчально-тренувальний практикум з теми «Текстовий редактор Microsoft Word»».
В рамках семінару-практикуму присутні педагоги взяли участь у круглому столі, які провели вчителі інформатики Глезненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Голянівський О.М. з проблеми «Програмування як основна складова інформаційних компетентностей школяра» та Дацюк Я.М. вчитель Гринівецького НВК з проблеми: «Формування інформаційної компетентності на уроках інформатики у початковій школі».
Comments